herb gminy Miedzyrzecz
Logo bip
51. Turniej Brydża Sportowego Millenium IV Memoriał im. Arcymistrza Czarka Szadkowskiego w Międzyrzeczu
20.01.2016

W dniu 17 stycznia br. w restauracji TEQUILA w Międzyrzeczu odbył się 51. Turniej Brydża Sportowego Millenium, będący jednocześnie IV. Memoriałem im. Arcymistrza Międzynarodowego Czarka Szadkowskiego. Turniej rozpoczynał jednocześnie kolejną turę brydżowych rozgrywek w ramach Grand Prix 2015 Lubuskiego Związku Brydża Sportowego. Organizatorem tego turnieju było Międzyrzeckie Stowarzyszenie Brydża Sportowego. Za sprawą lokalnego środowiska brydżowego Polski Związek Brydża Sportowego nadał wysoką kategorię temu turniejowi i przyjął go w poczet turniejów ogólnopolskich. W ten sposób lokalne środowisko brydżowe oddaje cześć i pamięć nagle i przedwcześnie zmarłemu w 2012 r. koledze Czarkowi Szadkowskiemu wybitnemu brydżyście  (pierwszemu polskiemu medaliście Mistrzostw Europy w brydżu sportowym w kategorii par open) oraz wspaniałemu człowiekowi.  Zawody doszły do skutku dzięki wsparciu finansowemu   p. Romana Strzelczyka i stworzonemu konsorcjum firm w branży dewelopersko-budowlanej  INSTALKO, firmie SECKO-WARWICK sp. z o.o. ze Świebodzina oraz Urzędu Miejskiego w  Międzyrzeczu. Patronat honorowy nad Memoriałem objął Burmistrz Międzyrzecza.  Ponadto pomoc zaoferowały firmy „Jaranowski” oraz ACER sp. z o.o. z Międzyrzecza.  Całe środowisko brydżowe składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, bez tego wsparcia zawody nie mogłyby się odbyć.  Uroczystego otwarcia zawodów oraz wręczenia nagród zwycięzcom w imieniu burmistrza dokonała Agnieszka Śnieg - zastępca burmistrza.

Turniej cieszył się rekordowo dużą popularnością, wzięło w nim udział 144  zawodników. Oprócz zawodników z całego naszego województwa również byli zawodnicy z województw: podlaskiego (!!!); śląskiego; dolnośląskiego; wielkopolskiego; zachodniopomorskiego. Wszyscy zawodnicy rozegrali po 40 rozdań. Turniej wygrała para Grażyna i Piotr Busse reprezentująca kluby Chemik Police i Silesia Legnica. Drugie miejsce zajęła para Tadeusz Kaczanowski – Władysław Tomasiak reprezentująca klub Unia Leszno i Faxel Koszalin , a trzecie miejsce zajęła para Robert Pogorzelski – Janusz Wygowski reprezentująca kluby Gok Kaczory i Medical Rogoźno z Wielkopolski. Najlepszą parą klubową reprezentującą  klub z naszego miasta była para Marian Grzesiak – Krzysztof Cyraniak. Wśród par mikstowych najlepszy okazał się duet Łucja Frąckowiak-Iwanicka i Stanisław Iwanicki reprezentujący klub GKT NAFTA Zielona Góra.  Zwycięzcom składamy gratulacje. Czołowe pary odebrały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

 

Czołówka turnieju przedstawiała się następująco:

 

m-ce

imię i nazwisko zawodników

klub

wynik

1

Grażyna Busse – Piotr Busse

Chemik Puławy  i Silesia Gliwice

66,42%

2

Tadeusz Kaczanowski – Władysław Tomasiak

Unia Leszno i Faxel Koszalin

63,72%

3

Robert Pogorzelski – Janusz Wygowski

GOK Kaczory i Medical Rogoźno

62,73%

4

Radosław Król – Eugeniusz Szczpański

obaj   SBS DAWID Nowa Sól

62,49%

5

Ryszard Sakowicz – Tomasz Bartnicki

Lateria Rzepin i Grymas Zielona Góra

62,44%

6

Wojciech Waszkowiak – Janusz Hliwa

Gomad Gorzów Wlkp. i  Mestil Gorzów Wlkp.

61,84%

7

Tomasz Baj – Aleksander Poznysz

obaj Konfeks Legnica

60,26%

8

Mirosław Bublewicz i Maciej Wierzbicki

obaj Gomad Gorzów Wlkp.

59,50%

 

Cały turniej obfitował w szereg ciekawych rozdań, co przy miłej oprawie i dobrej kuchni dało 6 godzin świetnej zabawy połączonej z rywalizacją sportową. Uczestnicy zawodów byli pod wrażeniem rozwoju tego Memoriału, dziękując organizatorom, obiecali, że za rok ponownie odwiedzą gościnną ziemię międzyrzecką.

Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują właścicielowi Restauracji Teguila Waldemarowi Dudzińskiemu  za udzieloną pomoc w organizacji turnieju.

MSBS zaprasza serdecznie pasjonatów brydża na godz. 1700 w każdy poniedziałek na lokalny turniej w brydża sportowego, który jest rozgrywany w Międzyrzeczu w restauracji Tequila.

 

 

Wyniki I Grand Prix I LZBS 2016 r.                                                                                                                                                                                                                 A.Parmonik

wydrukuj
strzalka
strzalka
close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Facebook