herb gminy Miedzyrzecz
Logo bip
Oficjalne zakończenie IV etapu przebudowy ul. Waszkiewicza i Świerczewskiego
30.11.2015

W piątek 27 listopada odbyło się oficjalne otwarcie głównych arterii w mieście, tj. ul. Świerczewskiego i Waszkiewicza. Burmistrz powitał przybyłych gości i podkreślił jak ważna dla mieszkańców była zakończona właśnie inwestycja. Podziękował wicewojewodzie Janowi Świrepo za pozytywną ocenę złożonego przesz gminę wniosku, dzięki któremu na remont dróg otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach NPPDL. Słowa podziękowania przekazał również staroście międzyrzeckiemu Grzegorzowi Gabryelskiemu za udzieloną pomoc i wsparcie. Szczególne słowa wdzięczności burmistrz skierował do wykonawcy inwestycji Małgorzaty Winnickiej z firmy „Brubet” za zaangażowanie i pozytywną współpracę.

Przypomnijmy, że IV etap przebudowy ul. Waszkiewicza i Świerczewskiego objął dwa odcinki głównych arterii miasta, tj. ul. Waszkiewicza – od stacji paliw do zjazdu w ul. Rokitniańską oraz ul. Świerczewskiego – od głównego skrzyżowania do mostu na Paklicy. W ramach inwestycji wyremontowano biegnącą wzdłuż ulicy ul. Waszkiewicza ścieżkę rowerową, która została poszerzona i wymieniona została jej nawierzchnia. Na skrzyżowaniu ul. Świerczewskiego z ul. Konstytucji 3 Maja wprowadzono dodatkowy pas dla skręcających w prawo. Ze względu na położenie w strefie objętej ochroną konserwatorską i zalecenia konserwatora zabytków, nawierzchnia części chodników została wykonana z kostki kamiennej oraz płyt granitowych. W ramach inwestycji wykonany został remont kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej. Ponadto, po raz pierwszy w mieście, przy drodze publicznej zamontowane zostały lampy ledowe o mocy 107 W. Na odcinku 400 m, od głównego skrzyżowania do mostu na Paklicy powstało 15 nowoczesnych opraw świetlnych. Dzięki niskiemu poborowi energii elektrycznej, lampy LED pozwolą nam zmniejszyć rachunki za prąd. Powstała oszczędność zużycia energii wyniesie ponad 70% w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Źródłem dodatkowych oszczędności będą również niskie koszty serwisu, ponieważ lampy mogą działać bezobsługowo nawet przez lata.

Zmieniona została organizacja ruchu i przebudowana sygnalizacja świetlna w obrębie skrzyżowania ul. Świerczewskiego i Konstytucji 3 Maja. Zamontowany został „inteligentny” system sterowania ruchem, w postaci m.in. pętli magnetycznych zlokalizowanych w nawierzchni jezdni i kamer, które umożliwią pracę sygnalizacji świetlnej zależnie od natężenia ruchu drogowego.

 

Koszt inwestycji wyniósł 4 795 553,00 zł , wysokość dofinansowania 1 524 676,00 mln zł.

wydrukuj
strzalka
strzalka
close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Facebook