Logo bip
Bieg po Słońce
29.06.2008

II Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Biegu Górskim

Pogoda z pewnością dopisała i 27 kwietnia br. na linii startu w Pniewie stanęło 53 zawodników. Trasę 9,7 km najszybciej pokonał Maciej Zagórny z Radnicy (czas 0:32:16), za nim przybiegli Piotr Sobczyński z Międzychodu (czas 0:32:42), Krzysztof Kochan (czas 0:34:07) oraz Mirosław Janusek (czas 0:34:49), obaj reprezentujący nasze miasto Międzyrzecz. Ponadto na wysokim 7. miejscu uplasował się Zbigniew Kolis (czas 0:35:38), 10. miejsce zajął Mariusz Maik (czas 0:36:13), 11. miejsce Michał Kubik (czas 0:36:28), 16. miejsce Paweł Witczak (czas 0:37:44), 36. miejsce Zbigniew Rosół (czas 0:44:03), 40. miejsce Wiesław Wieszcz (czas 0:45:39), 42. miejsce Marcin Rzepa (czas 0:46:17), 43. miejsce Bronisław Kalisz (czas 0:46:51), 44. miejsce Patryk Hładki (czas 0:46:58), 47. miejsce Zygmunt Bogacz (czas 0:48:11) i 48. miejsce Marek Kubik (czas 0:48:55). Wśród tej rzeszy biegaczy znalazły się dwie kobiety. Pani Danuta Pietruszyńska z Bielska (14 miejsce, czas 0:37:22) oraz pani Elżbieta Wziętek z Międzychodu (30 miejsce, czas 0:40:56). Imprezę zakończono uroczystą oprawą i poczęstunkiem, i przede wszystkim wspaniałymi nagrodami dla licznych zwycięzców (jedną z nietypowych nagród była koza czy królik). Burmistrz Międzyrzecza Tadeusz Dubicki – jako sympatyk sportu – z rąk sportowców otrzymał okolicznościową koszulkę biegacza.