herb gminy Miedzyrzecz
Logo bip
Turniej piłki plażowej w Kęszycy Leśnej
31.08.2011

27 sierpnia br. w Kęszycy Leśnej odbył się turniej w ramach pilotażowego programu „Lubuskiego Letniego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej – Lubusik 2011”. W rozgrywkach wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn z Kęszycy Leśnej, Kurska i Kaławy. Turniej rozegrany został w systemie „każdy z każdym”, jeden set do 21 punktów. Po zaciętych bojach I miejsce wywalczyła drużyna miejscowa w składzie Krzysztof Brzeziański i Michał Chicun. Na II pozycji uplasowali się zawodnicy Radosław Klewańczuk i Radosław Wanat z Kaławy, a na III Szymon Szafrański i Bartłomiej Wiktorowicz z Kęszycy Leśnej. Zwycięskie drużyny otrzymały upominki, piłki i puchary z rąk sołtysa Kęszycy Leśnej Andrzeja Paszkowskiego i sołtysa Kaławy Mieczysława Klewańczuka.

Turniej odbył się na nowo wybudowanym boisku do piłki plażowej, które współfinansowane było w ramach projektu „Lubusik – Sportowe Lubuskie na Lato” ze środków Województwa Lubuskiego i Gminy Międzyrzecz.