herb gminy Miedzyrzecz
Logo bip
Tyflobus w Międzyrzeczu
29.08.2011

Tyflobus–LUBUSKIE2011. Dźwiękiem i dotykiem przez niewidome życie!”

 

Cele  naszej akcji to:

·          wzrost świadomości i wiedzy na temat problemów i potrzeb osób niepełnosprawnych, w szczególności niewidomych i niedowidzących,

·          niwelowanie barier mentalnych – przekonań, że niewidomi są bierni, potrzebują stałej opieki, są niewydajni w pracy,

·          przedstawienie nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym osoby posiadające dysfunkcję wzroku mogą być samodzielne, mogą czytać, uczyć się i pracować,

·          przybliżenie władzom i pracownikom instytucji społecznych możliwości, jakie dają nowoczesne rozwiązania.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy nie mają kontaktu z osobami z dysfunkcją wzroku, a chcieliby zobaczyć, jak oni żyją, jakich pomocy potrzebują i jak ważne jest zaangażowanie społeczeństwa w te kwestie.

Zapraszamy również osoby niewidome i niedowidzące, które same najlepiej przecież wiedzą, czego Im potrzeba do pełnej samodzielności!

 

Będą Państwo mogli zobaczyć specjalne pokazy - tyflospektakle, dzięki którym każdy dowie się, jak możemy pomóc niewidomemu na ulicy, jak wskazać mu drogę, ale przede wszystkim pokażemy, jak niewiele potrzeba, aby niewidomy mógł być samodzielny, aby mógł być równoprawnym obywatelem. Pokażemy co zrobić, aby przestrzeń publiczna była całkowicie przyjazna dla tej grupy osób niepełnosprawnych. Udowodnimy, że dźwiękiem i dotykiem można zrekompensować brak widzenia.

Zadanie współfinansowane jest ze  środków PFRON przy udziale Województwa Lubuskiego.

Kampania rozpocznie się od 12 września 2011 roku i potrwa do 29 września 2011 r. Pragniemy naszym Tyflobusem - camperem odwiedzić 14 miast powiatowych Ziemi Lubuskiej i gościć w każdym jeden dzień. Poniżej przedstawiamy harmonogram trasy Tyflobusa:

Po co to wszystko?
Chcemy pokazać, że bez dźwięku i dotyku osoby z dysfunkcją narządu wzroku są bezradne. Czy ktoś chciałby z własnej woli być bezradnym? Pragniemy pokazać, że to obowiązek nas wszystkich, aby przystosować przestrzeń do potrzeb osób niewidomych i uświadomić, co to jest tyflografika i udźwiękowienie i jak ważne są one dla osób niewidomych.

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości, poniżej podajemy dane Punktu Konsultacyjnego Fundacji w Zielonej Górze:

Fundacja Szansa dla Niewidomych

Punkt Konsultacyjny w Zielonej Górze

Centrum Biznesu (1 piętro)

ul Boh. Westerplatte 23

tel./fax (68) 324 40 23

tel. kom. 662 138 900

zielonagora@szansadlaniewidomych.org

 

wydrukuj
strzalka
strzalka
close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Facebook