herb gminy Miedzyrzecz
Logo bip
Siatkarze UKS „Kasztelan” Międzyrzecz w Finale Mistrzostw Polski Młodzików
24.04.2013

Młodzi siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kasztelan” działającego przy Gimnazjum nr 2 im. A. Mickiewicza w Międzyrzeczu sprawili wielką niespodziankę awansując do Finału Mistrzostw Polski Młodzików.

Awans wywalczyli w Bydgoszczy, zajmując tam drugie miejsce premiujące do udziału w zawodach finałowych. W pierwszym meczu pokonali gospodarzy 2:0 (25:14,25:22), następnie ulegli 0:2 (14:25, 17:25) AKS „Resovi” Rzeszów i w meczu o awans pokonali zespół MDK Warszawa 2:0 (25:21,25:12). Jest to ogromny sukces miejscowej młodzieżowej siatkówki i jak zaznacza prezes mgr Krzysztof Marzec jeden z największych sukcesów w historii Klubu UKS „Kasztelan” Międzyrzecz,  wspominając o 2009 roku gdzie w organizowanym w Międzyrzeczu Finale Mistrzostw Polski Młodzików nasi siatkarze zdobyli brązowy medal.

Finałowy turniej, w którym zagrają najlepsze zespoły w kraju, odbędzie się w dniach  17-19.05.2013 r. w Nowym Tomyślu. Międzyrzeccy siatkarze zmierzą się w grupie z zespołami: Wifama Łódź, Serbinów Biała Podlaska oraz MOS Wola Warszawa.

UKS „Kasztelan” Międzyrzecz występował w składzie: Dobrowolski Kamil (K), Kądziela Norbert, Bańko Łukasz, Szarletta Alan, Boguta Przemysław, Pigłowski Marcel, Dyga Krystian, Sobczak Hubert, Malinowski Jakub, Januszewski Kamil
Trener: Iwiński Łukasz.

Udział UKS Kasztelan w Mistrzostwach Polski Młodzików finansowany jest z dotacji Gminy Międzyrzecz.