herb gminy Miedzyrzecz
Logo bip
Podsumowanie US OPEN w Międzyrzeczu!!!
22.08.2014

US – dla kogo był gościnnie „open”, a dla kogo okazał się „closed”, kto wygrał szlema, kto tylko szlemika???

Bardzo często i tym  razem również – ostatni turniej rozegrany  16.08.2014 z cyklu „Wielki Szlemik 2014” przyniósł  wielkie i ostateczne zmiany w klasyfikacji. I nie tylko – bo  po raz pierwszy mieliśmy poważne problemy z pogodą (co zdarza się raczej rzadko) – zważywszy na układy STZ IKA z „pogodynką” :) Było  słońce – uśmiech i radość, oraz deszcz – łzy i smutek (uczestników).  Tak w skrócie można podsumować to, co działo się na ostatnim turnieju US OPEN w Międzyrzeczu.

Ale po kolei. Dla 5 uczestników kategorii Tenis 10 – „zielonej słońce świeciło przez cały czas. Szczęśliwcami okazali się Helenka i Piotruś Stach, Piotruś Grobelny, Remik Biłous i Jeremiasz Topolewski, którzy za sam udział w turnieju otrzymali złote medale, dyplomy i  cudowne prezenty od organizatora.

Kategoria Tenis 10 – „ pomarańczowa”  to dominacja lidera klasyfikacji – Janka Bielewicza- Dubiec, który wygrał wszystkie swoje 3 mecze i tym samym dopisał sobie 180 pkt. za zwycięstwo w US Open, stając się Mistrzem Wielkiego Szlemika 2014 (po raz drugi z rzędu). GRATULACJE! Drugie miejsce w klasyfikacji zajął: Marcin Milewski, 3 miejsce Róża Trochanowska, 4 Diana Fiedorowicz, 5 Kacper Kaczmarek, 6 Wiktora Najderek.

Kategoria do lat 12to największe i najbardziej  sensacyjne rozstrzygnięcia US Open!!! Ani Mateusz Runge, ani Jędrek Klimaszewski nie brali takiego scenariusza pod uwagę: Jędrek zagrał dobrze i wygrał US Open (dopisał sobie 180 pkt.), Mateusz zajął miejsce 4 (dopisał 80 pkt.) i co? Mieliśmy dwóch uczestników z 580 pkt. po 4 turniejach. Organizator zatem zarządził dogrywkę – super tiebreak. W decydującym meczu wygrał Jędrek Klimaszewski 10/5 i został Mistrzem Wielkiego Szlemika 2014. GRATULACJE! Trzecie miejsce zajął Daniel Suyunc, czwarte Jędrek Pacek, a piąte Dawid Urban.

Kategoria do lat 14: tu było od początku jasne. Równo grająca przez cały cykl turniejów Julia Górnicka zwycięsko wyszła z grupy, wygrywając z Emilią Bielewicz-Dubiec 6/4, z Weroniką Darowską 6/4 i z Natalią Kwaśny 6/4. Dopisała sobie odpowiednią ilość punktów i została Mistrzynią Wielkiego Szlemika 2014. GRATULACJE!  Drugie miejsce zajął Czarek Horbacz, a trzecie Kuba Łuczak. Bardzo dobrze radziła sobie w tym turnieju Weronika Darowska (wygrała 2 mecze) i ostatecznie zajęła miejsce 5.

Kategoria zaawansowana – w meczu decydującym o miejscu pierwszym w ogólnej klasyfikacji dał znać o sobie ubiegłoroczny zwycięzca Krzysztof Pietrończyk. Pokonał królującą po 3 turniejach Alicję Topolewską  6/4 i  po raz drugi został zwycięzcą „Wielkiego Szlemika 2014”. GRATULACJE! Trzecie miejsce zajął Marek Martynowicz. W tej kategorii pojawili się nowi zawodnicy: Mikołaj Furman i Wiktoria Enenkiel. Jednak ich obecność i niewątpliwie świetna gra - nie wpłynęły na końcowy bilans turniejowy.

Organizator  - Szkoła Tenisa Ziemnego Iwona Kowalska-Arteniuk składa serdeczne podziękowania dla:  Burmistrza Międzyrzecza  Tadeusza Dubickiego za objęcie patronatem turnieju, Stowarzyszenia Sportowego MOSiW za udostępnienie kortów,  wszystkim uczestnikom i rodzicom za udział w turnieju.

WIELKI SZLEMIK 2014 ZAKOŃCZONY!!! DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!