Sporo, całkiem sporo. Dla braci Duszyńskich ze Słubic nawet bardzo dużo: „ musieliśmy skrócić urlop nad morzem o 3 dni, żeby przyjechać na Roland Garros do Międzyrzecza” – mówi tata Maćka i Jakuba.

Nie o każdym mieście poeci i kompozytorzy piszą piosenki.

Nie w każdym mieście organizuje się taki turniej tenisowy.

Nie na każdy turniej przyjeżdża tak liczna rzesza amatorów białego sportu.

Ale do Międzyrzecza na V jubileuszową edycję Wielkiego Szlemika i owszem. Wieść o super turnieju w „małym” Międzyrzeczu, ale z wielkimi tradycjami tenisowymi rozeszła się jeszcze dalej. Oprócz stałych bywalców dołączyli gracze z Warszawy, Goleniowa, Niemiec. Frekwencja podczas Roland Garros była imponująca !!!

W kategorii 16 open wspomniany Maciej Duszyński wywalczył upragniony puchar i został v-ce Mistrzem R.G. Mistrzynią R.G. została Alicja Topolewska z Wałbrzycha – uczestniczka wszystkich edycji  Wielkiego Szlemika. Trzecie miejsce zajęła Hania Janczyszyn.

NOWOTOMYSKA dominacja w kategorii do lat 14.

Roland Garros w Międzyrzeczu nie przyniósł większych sukcesów miejscowych tenisistów. „Gang” z Nowego Tomyśla zgarnął dosłownie wszystko. Mistrzem R.G. został Michał Marek, który w finale pokonał Łukasza Śniadeckiego 6/3. Trzecie miejsce zajął Hubert Boguszyński. Honor miejscowych obronił Mateusz Runge – zdobywca czwartego miejsca. Po raz pierwszy w historii turnieju kategoria ta ze względu na dużą liczbę uczestników musiała być rozgrywana systemem pucharowym – na drabince turniejowej.

W kategorii do lat 10 parę finałową stanowili zawodnicy z Gorzowa. Zwycięzcą został Oliwier Sterniczuk, który pokonał koleżankę klubową Julię Wartecką 13/11. Trzecie miejsce zajął Michał Jasiński, który pokonał Dianę Fiedorowicz 10/6.

Kategoria do lat 8 w związku z rekordową frekwencją, również po raz pierwszy w historii turnieju dzięki uprzejmości p. Władysława Pasewicza została rozegrana na korcie w Obrzycach.

Niekwestionowanym Mistrzem R.G. został Piotrek Grobelny, który pewnie wygrał wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce i tytuł v-ce Mistrza R.G. wywalczył Kuba Barski. Po jednym zwycięstwie zanotowali: Remik Biłous, Piotrek Piela, Cyprian Siekanko i cała „trójka” zajęła trzecie miejsce.

Półmetek za nami. Już za 2 tygodnie przeniesiemy się z kortów czerwonych na zielone.