herb gminy Miedzyrzecz
Logo bip
Olimpiada Rękodzieła Artystyczno-Użytkowego
14.09.2015

11 września br. w hali widowiskowo-sportowej MOSiW miała miejsce zorganizowana przez Towarzystwo Walki z Kalectwem, Warsztat Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu, Olimpiada Rękodzieła Artystyczno-Użytkowego z udziałem 17. Warsztatów Terapii Zajęciowej: z Ośrodka z Dreibrück z Niemiec, Chwalęcic, Gubina, Kamienia Wielkiego, Krosna Odrzańskiego, Międzyrzecza, Nowej Soli, Strzelec Krajeńskich, Sulęcina, Świebodzina, Wiechlic, Zielonej Góry „Przystań”, Zielonej Góry „Tęcza”, Zielonej Góry „Winnica”, Żabic, Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyrzeczu i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzeczu. Oficjalnego otwarcia Olimpiady dokonał wicewojewoda lubuski Jan Świrepo. Burmistrz Remigiusz Lorenz powitał wszystkich gości i podziękował za tak liczne uczestnictwo, życzył im powodzenia i wytrwałości.           

Międzyrzecka XVIII olimpiada umiejętności zawodowych od lat cieszy się w środowisku WZTów dużym prestiżem, jako jedna z nielicznych w okolicy ma na celu i realizuje ideę nie tylko zabawy integracyjnej uczestników warsztatów terapii zajęciowej, ich integrację ze społeczeństwem, także przygotowuje do wykonywania zawodów i czynnego uczestnictwa na lokalnym rynku pracy. Grupa kilku podopiecznych z naszego WTZ od kilku lat na stałe zatrudniona jest w Essel Propack Polska Sp. z o.o. Międzyrzecz, to polski producent i dostawca opakowań z tworzyw sztucznych w formie tub plastykowych i laminowanych.

Przy organizacji Olimpiady współpracowali z organizatorami: Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku, Sołectwo Bukowiec, Ośrodek Szkolenia i Wychowania, Areszt Śledczy w Międzyrzeczu. W finasowaniu imprezy wzięli udział także sponsorzy prywatni.

W części artystycznej obejrzeliśmy spektakl pt. „O wartościach ważnych w życiu” w reżyserii Karoliny Guzek wykonaniu Zespołu „Teraz My”  z DPS WTZ Międzyrzecz, występ wokalny Moniki Kubiak i Przemysława Sokołowskiego. W kilku układach choreograficznych prezentował swe wspaniałe umiejętności Zespół Tańca „Trans”. Jak co roku uczestnicy czynnie wzięli udział w zabawie tanecznej.

Uczestnicy Olimpiady prezentowali swoje umiejętności w konkurencjach: gastronomia, bukieciarstwo, plastyka, stolarstwo ceramika i krawiectwo. Wykonanie zadań oceniało jury, które brało pod uwagę stopień niesprawności biorących udział w konkurencjach. I miejsce w kategorii zespołowej i puchar wicewojewody zdobył WTZ Kamień Wielki, II - WTZ Międzyrzecz, III - WTZ Sulęcin, indywidualne nagrody: ceramika - Marcin Jurkowski WTZ Strzelce Krajeńskie, krawiectwo - Piotr Grobys WTZ Świebodzin, stolarstwo - Piotr Waśków WTZ Kamień Wielki, plastyka - Mieczysław Slachciński WTZ Kamień Wielki, gastronomia - Renata Cieślarska WTZ Krosno Odrzańskie, florystyka Tomasz Florek WTZ Międzyrzecz. Nagrody wręczał dyr. PFRON Jacek Brzeziński.

wydrukuj
strzalka
strzalka
close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Facebook