herb gminy Miedzyrzecz
Logo bip
Wieści z Wimbledonu !!!
07.08.2015

01.08.2015 w Międzyrzeczu  najmłodsi uczestnicy przenieśli się z kortów czerwonych na zielony dywan, gdzie rywalizowali o miano Mistrza Wimbledonu.

Kategoria do lat 8 liczyła ośmiu graczy, mecze rozgrywano systemem każdy z każdym w dwóch grupach „A” i „B”. Oprócz miejscowych zawodników z Międzyrzecza i Skwierzyny na liście startowej zameldowali się dwaj, nowi gracze z Poznania. I to oni w końcowej fazie turnieju stanowili parę finałową. Aleksander Błuś pewnie  pokonał swojego kolegę z „Parku Tenisowego”  Emila Makiełę 10/2. W walce o trzecie miejsce Mistrz Australian Open i Roland Garros - Piotr Grobelny pokonał Cypriana Siekanko 10/5. „Mała wpadka” na Wimbledonie Piotrka nie zmieniła jego pozycji nr 1 w klasyfikacji generalnej „Wielkiego Szlemika”.

Kategorię  do lat 10  całkowicie zdominował Oliwier Sterniczuk z Gorzowa. W finale pokonał Michała Jasińskiego z Zielonej Góry 10/3. Trzecie miejsce ku radości miejscowych zajęła Diana Fiedorowicz, która w pięknym stylu zwyciężyła Aleksandra Błusia z Poznania 10/6.

Dokładnie tak samo wyglądała końcowa faza Wimbledonu jak na Roland Garros w kat. do lat  14. Nawet nowo przybyli zawodnicy z Gorzowa, Krotoszyna i Poznania nie zdołali zatrzymać rozochoconych i rządnych zwycięstwa zawodników z Nowego Tomyśla. Z pełnym kompletem zwycięstw na najwyższym stopniu podium zameldował się Michał Marek. Tuż za nim Łukasz Śniadecki. W grze o trzecie miejsce Hubert Boguszyński bez straty gema pokonał Zosię Rzepecką z Gorzowa.

Kategoria do lat 16 to zdecydowany triumf Olafa Kucza. Po kolei wygrywał z:  Alicją Topolewską 6/3, Jędrzejem Radzewiczem 6/2 i Maćkiem Duszyńskim 6/2.

3/4 „Szlemika” za nami. Panuje tłok i ścisk na listach rankingowych. Zapowiada się emocjonująca końcówka. Wszystko się zdarzyć może!!!

Organizator Szkoła Tenisa Ziemnego ze względu na wysokie temperatury zmienił datę rozgrywania ostatniego finałowego turnieju. US OPEN,  a zarazem uroczyste zakończenie „Wielkiego Szlemika” odbędzie się 09.08.2015 w niedzielę.